سیدسجاد اشرفی

موسس و مدرس آکادمی هوش مصنوعی هوسم

تحصیلات:

دکترا دانشگاه علم‌وصنعت

سمت شغلی:

مدیر آکادمی هوسم

ashrafi-sq

درباره سیدسجاد اشرفی

سیدسجاد اشرفی متولد شهرستان رودسر از استان گیلان هستم. از مقطع دبیرستان، تدریس را تجربه کردم و تدریس یکی از علایق من هست. مقطع کارشناسی را در دانشگاه گیلان سپری کردم. پایان‌نامه کارشناسی‌ام “فشرده‌سازی تصاویر با استفاده از ویولت‌ها” بود و این‌گونه با دنیای پردازش تصویر اندکی آشنا شدم. مقطع کارشناسی‌ارشد را در دانشگاه صنعتی امیرکبیر گذراندم. پیش از ورود به دانشگاه تصمیمم را گرفته بودم و می‌خواستم بیشتر از دنیای پردازش تصویر بدانم. در دوره کارشناسی‌ارشد، درس‌های خوب و مرتبط با حوزه بینایی کامپیوتر گذراندم و در این حوزه پیشرفت کردم. پایان‌نامه کارشناسی‌ارشدم “تخمین جهت نگاه در تصاویر برای برقراری ارتباط با رایانه” بود. موضوع پایان‌نامه‌ام در مقطع دکترا “شناسایی عمل انسان” است. همزمان با دکترا مشغول فعالیت در شاخه هوش مصنوعی در شرکت‌های خصوصی شدم. اما حالا بعد از ده سال تلاش در محیط دانشگاهی و کاری، تمرکز و توانم را برای هوسم گذاشته‌ام.

هوسم چگونه شروع شد؟ بعد از دوره کارشناسی‌ارشد، با وبلاگ و سایت آشنا شدم. با وبلاگ شروع کردم و بعد سایت هوسم را در سال 95 ساختم. به امید اینکه بتوانم سایتی بسازم که بسیاری از نیازهای دانشجویان در حوزه هوش مصنوعی را پوشش دهد. متاسفانه، دانشجوهای ما، جز عده‌ای اندک، در دانشگاه‌ها سردرگم هستند و باوجود علاقه به پیشرفت، مسیر مناسبی برای پیشرفت پیدا نمی‌کنند. امیدوارم بتوانم همراه دوستانم، مرجعی بسازم که با آموزش‌هایش در شرکت‌های خوب استخدام شوید و در دانشگاه عملکرد خوب داشته باشید. راه طولانی‌ست و هوسم هم در ابتدای راه است…

ارتباط با سیدسجاد اشرفی

اگر نیاز به مشاوره یا راهنمایی دارید، از طریق فرم زیر درخواست خود را وارد کنید. پیشنهاد می‌شود، بخش‌های موضوع و متن پیام را به دقت و با توضیحات کامل پر کنید.